Duo Remmet

 

Meie oleme Duo REMMET - Marje ja Madis-Mikk - partnerid nii tantsus, kui ka elus.

Meie lugu sai alguse pea 20 aastat tagasi, kui algkooliaegu kohtusime Rahvatantsuansamblis Sõleke, mida juhatavad tänaseni Ene Jakobson ja Helena Mariana Reimann, kelle käe all tantsisime aastaid (mitte küll partneritena tol ajal).

 

Peale mõningaid aastaid ja maadeavastastmisi kohtusime taas Londonis, ning alates 2015 aastast on meie partnerlus andnud meile tiivad - koos on osaletud ja eestveatud projekte, käidud reisimas ning osaletud Tantsupidudel ja festivalidel, ning esinetud ka muudel väiksematel sünnipäevadel või mõnel rahvustepäeval koolides

 


 

 

remmet family
Kihnu Tantsu Päe, august 2017.

 

 

 

Sõpruse kontsert Alexela Kontserdimajas, Aprill 2022.

    Esinemine kuldpulmas, Elsa kohvik 2018.

 

Londoni Eestlaste Jaanipäev, juuni 2018

 

Projektid on viinud meid pea üle Euroopa, kuid kõige suurem side on meil Inglismaa, Hispaania ja ikka kalli Eestimaaga.

Aastate jooksul on meil välja kujunenud pea 40-50 minutiline esinemisprogramm koos rahvatantsu töötoaga. 

Meie esinemisrepertuaari kuuluvad lavatantsud erinevatelt koreograafidelt, näiteks Ene Jakobson, Maido Saar ja Mait Agu.

Peale 15-20minutilisele etteastele järgneb tavaliselt pärimustantsu workshop, mis on jõukohane igas eas osalistele olenemata tantsukogemusest, koosnedes palju Kihnu pärimusest.

Peame väga oluliselt, et tantsud, mida tantsime on meile südamelähedased ning kõnetavad ka antud publikut. 

 

 

Eestlaste Jaanipäev Londonis, 2017.

    Pererühma Jõulupidu Tallinnas, Kaja Kultuurikeskuses, 2022.

 

 

 

Mitmekesisuse mõttes võtame aegajalt ette ka teisti tantsustiile. Näiteks uuel aastal võtsime ette salsa, mida kord nädalas Tallinna Salsa Academy harjutamas käime. 

2019 aastal sai ka osaletud EV100 projekti Eesti Tantsib raames muusikavideos, mille tarbeks tuli ära õppida hoopiski hip-hop tants.

 

 

 Eesti 101 aastapäeva pidustus, korraldas Suursaatkond Londonis, London Design Museum 2019.
 
 
 
 
 
 
Meil on olnud suur rõõm ja au teha koostööd paljude Eesti ja välis-Eesti organisatsioonidega, nagu Londoni Eesti Selts, Eesti Maja Londonis, Eesti Kool LondonisInglismaa Eestlaste ÜhingTsehhi Eesti KlubiEesti Kultuuri Seltsi Ühendus ja paljude teistega.
 
Uhkusega oleme esindanud Eestit erinevatel festivalidel ja üritustel Eestis ja välismaal.
 
 

2015 -2021 aastatel eestvedasime üheskoos Londoni Eesti Seltsi Rahvatantsurühma ning kuulusime ka Londoni Eesti Seltsi juhatusse.

 

Alates 2016 kuni oleme eestvedajateks Estonian Folks International.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Marje Remmet

Marje



Oma esimesed eluaastad veetsin ma Rõngus, Lõuna-Eestis, kus mu vanemad andsid huvilistele hobi-peotantsu, kus nendega pidevalt kaasas olin. Võib öelda, et esimese tantsutunni sain, enne kui käima õppisin. 6 aastaselt Tallinna kolides hakkasingi just võistlustantsus käima. Koolis tegutses aga rahvatantsurühm, mida juhendas Tõnu Pomerants. Nendega ühinedes sain aru, et rahvatants on palju põnevam ja keerulisem, kui esmapilgul tundub - ning see meeldis mulle väga. Vanemad märkasid mu huvi ja viisid mu proovitundi Tantsuansambel Sõlekes, kus Ene Jakobsoni ja Helena Mariana Reimanni käe all tantsisin aastaid ja sain kõva rahvatantsu põhja kogu eluks.

 

 2013 aasta viis mind kokku Angela Arrastega, kelle käe all õppisin palju erinevaid külgi rahvatantsust. Tänu Angelale avanes minu silmavaade ja teadvus pärimusest. Olles mitu aastat pärimustantsu kütkes, kohtusin mitmete pärimus-spetsialistidega üle Eesti, kuid kõige südamelähedasemaks on jäänud Kihnu, kus mitmeid kordi käidud tantsupäevadel Kihnu pärimust õppimas ja ka esinemas.

 

2020 aasta sügistel astusin Ilma Adamsoni Tantsukooli lavalist rahvatantsu õppima. Õpingud käsitlesid endas kehakooli, klassikat, karakterit, tantsuõpetaja eetikat ja kõike muud, mis ühel heal tantsujuhendajal pagasisse vaja.

 

 
 

 


 

 Lavakunsti õppisin University of Greenwich (London, UK, 2016-2018)

 

2022 aasta kevadel lõpetasin Ilma Adamsoni Tantsukooli diplomiga ning 5. taseme rahvatantsuspetsialisti kutsetunnistusega.

 

Aastatel 2013 - 2021 olin tantsujuhendaja ja eestvedaja Londoni Eesti Seltsi Rahvatantsurühmale.

 

Aastatel 2014, 2017-2018 andsin projekti, tantsu ja teatri tunde Londoni Eesti Koolis.

 

2016 aastast alates on olen eestvedaja ja tantsujuhendaja Estonian Folks International.

 

 2020 aasta kodanikupäeval tunnustas Välisministeerium mind rahvadiplomaatia aukirjaga pikaaegse pühendunud töö eest Eesti rahvatantsukultuuri edendamisel Ühendkuningriigis.

 

 

Kuna tants ja lavaline liikumine on minu elu suur osa, siis üritan end igal võimalusel ka mõne muu stiili või kehakooliga täiendada rahvatantsu kõrvalt:

Hip-hopiga tantsustuudios StudioOne (hiljem: D-Lux, Tallinn), erinevate õpetajate käe all, sh  Valusha Sokolova, Alisa Tsitseronova ja Jene Walker. (2005-2007)

Kõhutantsu Riina Aro käe all, Talllinna Nõmme Kultuurikeskuses ja hiljem Ines Karu-Salo tantsustuudios InesDance(Tallinn). (2008-2010)

Burleski ja karaktertantsuga stuudios Burlesque Baby (London, UK), õpetajaks Rachel Darq, esinejanimega Marquissa Darq. (2016)

2019-2020 aastatel kuulusin Stage & the City Dance Company (London, UK) esindusrühma. mida juhendas ja eestvedast Mark Short.

 

Hetkel kuulun Amici Dancers (Tallinn) showtantsu klubi koosseisu, mida juhendab Kätlin Rosenblatt.

 

 

 

Madis-Mikk Remmet
Amici Dancers suvekontsert "Suvekruiis", mai 2022.

 

Madis-Mikk

 

Olen terve elu olnud sportlik. Enne kooliealiseks saamist alustasin suusahüppetrenniga, mis viis mind edasi kergejõustiku ja jalgpalli juurde. 2. klassis läbi suure juhuse viis mind tee aga Ene Jakobsoni juhitud tantsuansamblisse Sõleke(Tallinn). Pean tõdema, et noore poisinagana ei tundunud rahvatants just kõige "lahedam", aga melu ja seltskond oli see, mis mind ikka ja jälle trenni tagasi tõmbas. Tänu headele õpetajatele ja distsipliinile õppisin palju tantsust, endast ja isamaatundest.

Olen ka hingelt isamaaline, Kaitseliidu liige ning rahvatants esindab minu jaoks palju väärtusi, mida pean oluliseks.

Tänaseks olen rahvatantsu viljenenud üle 20ne aasta ja kuulunud mitmete ansamblite ridadesse ja projektide koosseisu. 


2010 aastal lõpetasin Sõlekese tantsukooli diplomiga.


Peale Sõlekese olen esinenud ka Tee Kuubis(Tallinn) tantsuteatriga.


Londoni Eesti Seltsi Rahvatantsu ridadesse kuulusin aastatel 2015-2021.

Alates 2016 aastast olen eestvedaja erinevatele projektidele Estonian Folks International.

2021 aasta sügisel liitusin Tantsuansambel Sõprus, juhendajaks Kätrin Järvis.

 

 

 

Madis-Mikk Remmet