Jaanipäev Londonis

 

9. juunil 2018 peeti Londoni eestlaste jaanipidu Essexis. Pidu, mil peaaegu kõik tegevused, toidud ja esinejad on eestimaised.

 

 

 

Esikohal Jaanipeol on alati söök! Menüü oli rikkalik ja eesti naiste poolt valmistatud jaanipeole omased maitsvad toidud said suure heakskiidu osaliseks. Grillvorstid ja viinerid, mulgipuder krõbeda peekoni ja sibulaga, kartulisalat ja omasoolatud mahekurk on vaid mõned näited peosöömingu valikust. Söökidele sai peale juua eesti õlut, mida müüdi lausa baaris.

Avatud oli ka Jaanilaat. Eestist olid tulnud oma tooteid tutvustama Semu mahlad ja Hiid nõgesetoodetega, lisaks kohalikud käsitöömeistrid ja kunstnikud ning jaanipeo suurtoetaja Estolink eesti toidukaupadega otse Eestist.

 

 

Toimusid spordimängud nii suurtele kui ka väikestele. Noorematele oli kohal Seasaare Näitegrupp Eestist esitas lõbusa versiooni tuntud loost "Kolm põrsakest" ja teised mitmed vahvad tegemised, nagu jaaniussikeste otsimine ja hiigelmullide lennutamine.

Esinesid mitmed kohalikud eestlased nagu Londoni Naiskammerkoor Reet Kromeli juhatusel, hispaania stiilis rühmitus Las Madres, kus eesti naised esitasid hispaanialiku versiooni eesti laulust ning tantsisid hoogsaid rütme.

Muidugi ei jäänud peost kõrvale ka rahvatantsijad Londonis. Esindajaid oli nii segarühmast kui ka lasterühmast. 

 

Esitlusele tulid Nõianeitsi, Reilender kui ka Poisid Miks Te Pill Ei Hüüa , koos Reet Kromeli kooriga. Lapsed esitasid tantsu Soorebased, mille Marje Remmet spetsiaalselt EV100 lastenäidendi "Kalevipoeg" lõi. Kava lõpetuseks oli ühised tantsud Kalamies ja hoogne Kaera-Jaan.

 

 

Õhtuse jaanilõkke süütamise juures oli kohal Eestist kohale sõitnud jaanipeo peaesineja Marju Länik, kes tervitas soojalt eestlasi Londonis ning soovis kõigile head jaanipidu. Sulnis õhtu möödus Marju Läniku tuntud hittide saatel, mida kohalikud eestlased teadsid kaasa laulda. Meeleolukas pidu kestis hilisõhtuni.

 

 

Londoni jaanipeo Londoni Eesti Selts.