Eestlased esmakordselt Hispaania suurfestivalil Feria de los Pueblos Fuengirola

 

Estonian Folks osales Hispaanias, Fuengirolas toimuval rahvusvahelisel kultuurifestivalil Feria de los Pueblos Fuengirola 30.04.19 - 5.05.19 esindades Eestit esimest korda suurfestivalil, millest võttis osa 35 erinevat riiki.

Eesti alale panid õla alla mitmed Eesti ettevõtted ja vabatahtlikud nii Londonist, Eestist kui ka koha pealt Hispaanias. 


Festivaliks valmistuti üle poole aasta ja rõõm näha, et kõigi vaev ja töö kulus lõpuks kuhjaga ära. Eesti alal oli palju tegemist ja inimesi uudistamas palju.

 

Festivalil osalemise idee sündis Londoni Eesti Seltsi eestvedajate ja Fuengirolas paikneva restorani Babis Corneri koostöös. Restoran Babis Corner on Hispaanias, eestlasest ettevõtja Aleksander Srofi poolt juhitud edukas restoran, mis kandis hoolt festival ala toitlustamise ning märjukese müügi eest.

Lõbus toidlustuse tiim Aleksander Srofti(punase põllega) eestvedamisel.

 

Eesti telgis oli külastajatele kogu nädala vältel põnev päevaprogramm.Iga paari tunni järel oli ettenähtud uus tegevus või esineja.

Laval sai näha Sulo Tintset, Jüri Homenjat, Eimel Kaljulaidi, ansamblit ÖÖ.  Hilisõhtul kuni varajaste hommikutundideni keerutas tantsuks muusikat samuti Eestist saabunud, populaarne DJ Rozell.

 

Vahvad Eesti esinejad: Sulo Tintse, Jüri Homenja ja rahvatantsijad Estonian Folks.

 

Muidugi ei puudunud festivalilt ka rahvatantsu ja rahvakultuuri tutvustamine, mis oli festivali põhiline pärl. Päeval pakkusid võimalust Eesti tantsukultuuriga tutvumiseks eesti rahvatantsijad ESTONIAN FOLKS kes korraldasid Marje Remmeti ning Iivi Zajedova juhendamisel hoogsaid tantsutöötubsid ja esinesid mitmeid kordi nii laval maja sees, kui väljas. Rahvatantsijad esindasid ka Eestit rongkäigul festivali teisel päeval. Rahvatantsijate osalemist festivalil toetas lahke Eesti Maja Londonis.

 

Estonian Folks pealtvaatajatele workshoppi andmas, Marje Remmet juhendamisel.

 

Lisaks tantsutöötubadele, toimus ka eesti rahvalaulutöötuba, tuntud Londoni muusikaõppejõu Reet Kromel-Williamsi juhendamisel. 

Ka pakuti maitsvaid eestipäraseid suupisteid, kartulisalatit, rummikooke, kiluvõileibu, kokteile nõgesest ja astelpajust ning eestimaiseid õllemarke. Eestist tulid kohale esigrillmeister Enn Tobreluts oma meeskonnaga ning Hiiumaalt tervisetoitu pakkuv väikeettevõtja HIID ( Margit Pruul), kellel olid kaasas ka astelpaju mahlad pereettevõttelt SEMU.

Maja välise dekoratsiooni kujunduse teostas Eestis tegutsev kunstnik Silver Seeblum ning maja ülddekoreerimise võtsid enda kanda eesti vabatahtlikud nii Londonist kui Fuengirolast. Kogu eesti ala oli dekoreeritud sinimust valgetes värvitoonides.

Kujunduse ja maja helitehnika renti toetas Eesti Saatkond Hispaanias.

 

 

"Siirad tänud teile kõigile! See oli meie esimene väljasõit nii suurele rahvusvahelisele festivalile, kus lisaks mul endal tuli anda panus korraldamisse. Oli nii künkaid kui mägesid, kuid peamine, see tipp sai vallutatud. Igaüks tiimis andis oma panuse ja väärtuse meie kooslusesse. Võime olla uhked, kogemus rikastab ja lähendab. Milline õnn, et saime seda kogeda üheskoos oma folksi perega." - Marje Remmet, Estonian Folksi esinaine ja asutaja

 

Lisaks kasutasid Estonian Folksi tantsijad ära võimalust nautida Fuengirola kaunit loodust ja muidugi randasid. Toredaid hetki jäädvustati vahvate tantsuvideodega ja maaliliste piltidega.

 

 

 

Pildistas ja töötles Marje Remmet.