30.04.2018

Rahvusvaheline Tantsupäev Londonis muinasjutuliste moepiltidega.

 

 

Nagu Londonis juba traditsiooniks saanud, korraldab  Estonian Folks rahvusvahelise tantsupäeva raames rahvatantsijatele ja huvilistele ikka midagi põnevat. Sel aastal said rahvatantsijad Londonis end proovile panna kaamera ees, tehes muinasjutulisi moepilte näituseesemetega „Eesti Rahva Riided Londonis“. 

 

Ettevõtmisel on ka praktilisem pool - nimelt hakkavad pildid kaunistama teabematerjale näitusele "Eesti Rahva Riided Londonis".

Näituse autoriteks ja täideviiateks on Marje Remmet (Estonian Folks International) ja Evelin Siilak (Londoni Eesti Selts), kes said inspiratsiooni Aili Eistrati memuaaridest. Aili oli kauaaegne rahvatantsu juhendaja Londonis.

Näituse ja Aili Eistrati kohta loe rohkem SIIT

 

Näitust saab näha augusti alguses Eesti Rahvus Muuseumis ja septembri kuus Eesti Majas Londonis.

 

Setu kostüüm

 

Stiliseeris ja päeva viis läbi  Marje Remmet, kes on praegune rahvatantsu juhendaja Londonis. Marje ikka ja jälle üllatab uute tegemistega, pannes tantsijaid proovile mitmetes ebatavalistes olukordades. Sellised erakordsed olukorrad elavdavad rühma vaimu ja meeldivad tantsijatele väga. 

Fotograafiks oli võrratult hea silmaga Helen Sau, kelle käe all kõik ka kogenematud neiud õitsele lõid ja maalilised meistriteosed tehtud said. Hiljem aitas pildid valmis viimistleda Marje.

Meigi ja imekaunid punutised tegi tüdrukutele osavate kätega Kristel Mairit Kruusmägi.

 

Audru kostüüm

    Pärnu-Jaagupi kostüüm.

 

Päevas ei puudunud ka rahvatantsu Pärliine ühistantsimine ERRSi konkursi jaoks, millest võttis seekord osa lisaks rahvatantsijatele ka vastloodud laste tantsurühm Londonis. Tantsuvideo on üleval siin: 

 

Rahvusvaheline tantsupäev on 29.aprillil ja seda tähistatakse Londonis juba kolmandat aastat.

 

See imeline fotoseerja sai teoks tänu projekti "Eesti Rahva Riided Londonis" toetajale: Rahvusarhiiv